Press "Enter" to skip to content

O mnie

Hej!
Mam na imię Arek i mieszkam w okolicach Kielc. Programowaniem zajmuję się od około 2008 roku. Zaczynałem od C++, w którym stawiałem swoje pierwsze kroki. Aplikacje z tamtego okresu były bardzo prymitywne, proste, konsolowe. Polegały one na wykonywaniu prostych obliczeń matematycznych (np. powierzchni figur płaskich, brył, etc.). Zajmowałem się wtedy również amatorskimi stronami WWW w języku HTML oraz CSS.

Kiedy poszedłem do technikum, zacząłem bardziej poważnie myśleć o programowaniu. Brałem udział w olimpiadzie informatycznej, prawie przeszedłem pierwszy etap, ale zawsze to coś 🙂 , zainteresowałem się pisaniem aplikacji desktopowych. W tamtym okresie dużo siedziałem na Linuxie, ponieważ laptopa używałem głównie do celów edukacyjnych oraz pracy.

Wtedy też zainteresowałem się językiem JAVA. Zaczął mnie denerwować fakt, że aplikacje napisane w C/C++ musiałem przepisywać od nowa i rekompilować, aby zaczęły one działać na różnych platformach systemowych. JAVA rozwiązywała ten problem. Wystarczyło napisać aplikację raz i można było uruchomić ją wszędzie.

Obecnie pracuję z wykorzystaniem technologii JAVA na codzień. Amatorsko zajmuję się również aplikacjami na platformę Android oraz uczę się technologii frontendowych. W poprzedniej pracy, moim zadaniem było programowanie prostych gier na urządzenia przenośne oparte o platformę Android oraz iOS. Gry te były pisane z wykorzystaniem silnika graficznego Unity3D oraz języka C#.