Press "Enter" to skip to content

Dodawanie tankowań

W tym tygodniu udało mi się utworzyć aktywność opisującą formularz potrzebny podczas dodawania nowych informacji o tankowaniu. Dodatkowo dokończyłem pisanie klas pomocniczych, które służą do obsługi funkcjonalności bazy danych dla konkretnych typów obiektów. Udało się trochę nadgonić prace, zacząłem spędzać trochę więcej czasu nad projektem, jednak jeszcze trochę brakuje do perfekcji 😉 W tym tygodniu udało mi się spędzić trochę ponad trzy i pół godziny nad tym projektem (nie licząc czasu spędzonego na napisanie tego wpisu), jednak ze względu na długi weekend majowy, musiałem trochę ograniczyć ten czas. Przez weekend również w tym tygodniu przesunięte są daty publikacji wpisów.
Czas spędzony nad projektem

Wybląd nowej aktywności

Aktywność służąca do dodawania wpisów na temat informacji o tankowaniu
Date picker przy dodawaniu informacji o tankowaniu
Formularz dodawania jest bardzo prosty oraz czytelny (tak mi się wydaje). Na samym początku jest (nie)zwykły tekst, który wyświetla datę, w którym zostało wykonane tankowanie. Ten tekst ma jednak ukrytą funkcję, można go „kliknąć” i wtedy pokaże nam się element służący do wybierania daty, w którym zostało wykonane tankowanie. Na chwilę obecną tak jest, jednak teraz (podczas pisania tego wpisu) wpadłem na pomysł, aby dodać jakiś przycisk lub obrazek, który będzie jasno informował o możliwości wybrania innej daty niż aktualna. Trzeba to zrobić chociażby ze względu na to, że nie jest to do końca intuicyjne.

Podsumowanie

Czasu do zakończenia konkursu coraz mniej, a tasków nadal dużo. Obawiam się, że nie skończę planowanych funkcjonalności przed dniem końca konkursu (co nie oznacza, że nie skończę tego projektu 😉 ), jednak będę się starał jak najwięcej dokończyć. Nie będę dzisiaj pisał o planach na najbliższy tydzień, bo różnie to wychodzi ostatnio… Ile dam radę zrobić, tyle postaram się zrobić 🙂
Miłego końca majówki