Press "Enter" to skip to content

Krótko i na temat

Dzisiaj będzie bardzo krótko, bo bardzo mało udało się zrobić… Niestety obowiązki w pracy oraz lekki natłok innych zadań sprawiły, że w tym tygodniu nie mogłem poświęcić aż tyle czasu na projekt, ile bym faktycznie chciał 🙁

Co udało się zrobić

W poprzednim tygodniu udało się zrobić całkowite zaplanowane minimum, czyli edycja pojazdów oraz ich usuwanie. Myślę, że usuwania nie ma co opisywać, jednak wspomnę kilka zdań na temat rozwiązania, jakie zastosowałem podczas implementowania edycji pojazdów.
Implementując edycję pojazdu, wykorzystałem tę samą aktywność, która jest wykorzystywana podczas dodawania nowego pojazdu. Przy starcie aktywności, aplikacja sprawdza, czy posiada obiekt przesłany w intencji, jeśli posiada, wykonuje się część związana z edycją pojazdu (obiektem w intencji jest właśnie pojazd), jeśli nie, wyświetla się normalny widok do uzupełnienia nowego pojazdu. Tak wiem.. Nie powinno się używać jednej aktywności do różnych celów… Myślę, że właśnie tutaj powinienem zastosować fragmenty – utworzyć jeden widok i w zależności od potrzeb odpowiednio operować na jego danych 🙂 Do widoku szczegółów aplikacji dodałem dwa przyciski (jeden do kasowania pojazdu, drugi do jego edycji). Niestety na chwilę obecną nie ma żadnego potwierdzenia w stylu popupa z napisem „Czy jesteś pewien, że chcesz skasować pojazd z bazy?”, jednak tym zajmę się w przyszłości.
Nowy wygląd aktywności ze szczegółami pojazdu

Czas spiąć poślady i do roboty…

Podczas pisania tego posta, spojrzałem na listę tasków na trello i niestety, ale… jest bida :/ Co prawda większość tasków jest bardzo podobnych do siebie i zajęłoby niewiele czasu, jednak czasu zostało coraz mniej (lekko ponad miesiąc). Do końca konkursu chciałbym chociaż skończyć aplikację do tego stopnia, aby była w miarę funkcjonalna oraz posiadała większość zaplanowanych funkcjonalności.

Plan na następny tydzień

Hmmm.. W tym tygodniu muszę dodać możliwość dodawania informacji o tankowaniach, wyświetlanie tych informacji, obliczanie średniego spalania. Dodatkowo chciałbym poczytać o rozwiązaniu, które podesłał mi b00sti – dotyczyło ono reużywalnych layoutów, które wykorzystywałem do tworzenia elementów menu jeśli chodzi o menu. Ja używałem w tym celu fragmentów, b00sti zaproponował użycie elementu RecyclerView – na pewno to rozwiązanie będę próbował zastosować, w końcu piszę ten projekt, aby się czegoś nowego nauczyć 🙂

To by było na tyle jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, trzymajcie się 🙂