Press "Enter" to skip to content

Kolejna porcja funkcjonalności…

Nie ma to jak dzień wpisu wypada w święta/dzień wolny… Ogólna niechęć to czegokolwiek, brak motywacji… No ale cóż, słowo się rzekło, że niedziela albo poniedziałek lecą wpisy do DSP2017 więc trzeba słowa dotrzymać 🙂

Wybór pojazdu

W tym tygodniu udało mi się rozwiązać problem z tworzeniem swoich własnych elementów UI, które można wykorzystywać więcej niż jeden raz na layoucie aktywności. Przydatne do tego celu okazały się fragmenty – gdybym wiedział wcześniej o ich istnieniu, życie byłoby prostsze ^^. Element wyboru pojazdu przedstawia aktualnie numer rejestracyjny pojazdu, jego markę oraz model. Każdy element jest „klikalny”, dzięki czemu możemy przejść do aktywności wyświetlającej dane szczegółowe pojazdu.
Aktywność wyboru pojazdów

Szczegóły pojazdu

Udało się również zaimplementować aktywność wyświetlającą informacje szczegółowe wybranego pojazdu. Wygląd aktywności jest przerobionym wyglądem aktywności do dodawania nowego pojazdu (po co się męczyć?). Aktywność wyświetla dokładnie wszystkie informacje, które były wpisane podczas dodawania nowego pojazdu.
Aktywność informacji pojazdu

Podsumowanie

Okazało się, że główny cel z zeszłego tygodnia udało się osiągnąć 🙂 Nie udało się popracować nad wyglądem aplikacji, ale to chyba w gruncie rzeczy zostawię na sam koniec, a aktualnie bardziej skupię się na dodawaniu potrzebnych funkcjonalności.
W tym tygodniu będę chciał na pewno dodać możliwość edycji oraz kasowania istniejących już pojazdów i może zacznę implementować aktywność do podawania „tankowań” pojazdu.

Życzę wszystkim udanego aktualnego tygodnia i powodzenia 😉

PS. Tak wiem, kolory górnego paska w różnych aktywnościach różnią się od siebie – za późno zauważyłem ten szczegół, żeby go poprawiać 🙂