Press "Enter" to skip to content

Pierwsze aktywności…

Hej!
W ciągu ostatniego tygodnia próbowałem zrobić trochę więcej modułów w projekcie. Główna aktywność została całkowicie przerobiona, nie ma prostych przycisków, natomiast jest (na razie jeszcze niewidoczne…) obrazek przedstawiający tablicę rejestracyjną oraz dwie linijki tekstu opisujące skrótowo pojazd. I tutaj pojawia się problem… Przez kilka dni (dziennie poświęcam maksymalnie około 2h) próbowałem znaleźć rozwiązanie, za pomocą którego, będę mógł kopiować stworzony już układ jako kolejne wiersze w aktywności. Jednak bez skutku… Aplikacja albo się nie uruchamiała, albo uruchamiała się, ale nic nie wyświetlała… Po kilku dniach poddałem się i na razie (do testów) został wrzucony zwykły tekst, wyświetlający markę i model pojazdu. Jeśli nie uda mi się w miarę szybko rozwiązać problemu z reużywalnością własnych komponentów GUI, będę musiał przerobić główną aktywność na ListView, aby dało się cokolwiek testować, a potem męczyć się i szukać sposobów na zrobienie tego jak należy.

Dodawanie pojazdu

Kolejną rzeczą, którą udało się zaimplementować jest utworzony widok z formularzem do tworzenia nowego projektu. Zapis nowych danych do bazy działa, pobieranie danych z bazy również. Kod przeszedł kilka modyfikacji, aby był bardziej reużywalny i żeby było jak najmniej kopiowanego kodu. Na chwilę obecną może i aplikacja nie wygląda na najładniejszą, jednak jest to bardzo wstępny prototyp 🙂
Dodawanie pojazdu

Plan na najbliższy tydzień

W tym tygodniu spróbuję rozwiązać problem dotyczący ponownego wykorzystania jednego customowego widoku, jeśli się nie uda, przerobię aktywność (tymczasowo…) na widok listy do prezentacji pojazdów oraz możliwości ich wyboru. Dodatkowo będę chciał zaimplementować aktywność wyświetlającą szczegóły wybranego pojazdu, może lekkie zmiany graficzne w wyglądzie (ale zobaczymy jak będzie z czasem 🙂 ). Dodatkowo planuję wypuścić kolejny tutorial na temat wzorców projektowych. Następnikiem Strategii będzie Obsterwator.

Na dzisiaj to by było tyle, do przeczytania 🙂